HP tõstis sülearvutiaku tööaja 24 tunnini Print
Süle- ja lauaarvutid
Friday, 12 September 2008 10:23

Hewlett-Packard toob turule HP Elitebook sülearvuti, mis koos lisaaku ja täiendavate komponentidega kestab ühe laadimiskorraga kokku 24 tundi. Selline tulemus saavutati ka Eestis oktoobris müügile jõudva HP EliteBook 6930p sülearvuti ja HP Ultra Capacity lisaaku kasutamisel. Lisaks aitasid rekordilise tulemuse saavutamisele kaasa veel mitmed energiaefektiivsed komponendid nagu Inteli SSD kõvaketas ja HP elavhõbedavaba Illumi-Lite LED kuvar.

"Aku vastupidavus on alati olnud sülearvutite puhul peamine küsimus ja seadmevalikul üks põhikriteeriume," ütles HP personaalsüsteemide grupi juht Charl Snyman.

HP Illumi-Lite LED kuvari kasutamine suurendab aku tööaja ligi neli tundi võrreldes LCD-kuvaritega ning Inteli SSD kõvaketas tagab ligikaudu seitsme protsendise energiasäästu. Lisaks kasutati Inteli uusimaid graafikadraiverid, HP BIOS-t ning Windows XP operatsioonisüsteemi.

HP EliteBook 6930p  on vastupidav, kerge alumiinium- magneesiumsulamist korpusega sülearvuti, mis kaalub koos standardaku ja 14,1-tollise ekraaniga 2,1 kilo. Arvuti töövõime säilib ka ekstreemsetes oludes – see vastab Ameerika Ühendriikide sõjaväe standardile MIL-STD 810F, mis nõuab muuhulgas arvutilt suurte temperatuurikõikumiste, vibratsiooni ja niiskuse taluvust.

HP arvutitele on lisatud mitmeid uudseid funktsioone ning seadmete valmistamisel on pööratud tähelepanu võimalikult väiksele keskkonnamõjule. HP sülearvutid sisaldavad hõlpsamini ümbertöödeldavaid ning vähem kahjulikke materjale. Lisaks soovib HP loobuda elavhõbeda kasutamisest arvutikuvarites täielikult 2010. aastaks.

Allikas: HP

 
 
     
Kungla Dialoog OÜ | Mustamäe tee 16, 10617 Tallinn | +372 6677810 | info@kungla.ee