Kohanemisvõimelised arvutivõrgud - HP ProCurve Print
Võrguseadmed
Wednesday, 28 January 2009 12:51

HP ProCurveHP võrgundusüksus ProCurve tutvustas oma nägemust arvutivõrkude tulevikust, mis on ettevõtte sõnul kohanemisvõimeliste võrkude päralt. Lisaks esitleti uut riist- ja tarkvara.

HP hinnangul on arvutivõrkude esmasteks ülesanneteks aidata ettevõtetel muutuda efektiivsemaks, hajutada infotehnoloogilisi- ja äririske ning soodustada ettevõtete äritegevuse laienemist.

„Kohanemisvõimelised arvutivõrgud ühilduvad probleemideta uute tehnoloogiate ja seadmetega, muutuvate kasutajate ning organisatsiooni spetsiifiliste vajadustega. Selline lähenemine tähendab väiksemaid väljaminekuid ettevõtetele arvutivõrkude arendamisel ja võimalust uuenduslike rakenduste kiireks kasutuselevõtuks,” selgitas HP ProCurve Baltikumi tootejuht.

Pariisis toimunud pressiüritusel esitles HP serverikeskuste kommutaatoreid ja võrguplatvormi HP ProCurve Open Network Ecosystem. See haldusplatvorm on HP ProCurve One partnerlusprogrammi ning teiste juhtivate tehnoloogiaettevõtete koostöölahendus kohanemisvõimeliste võrkude arendamiseks.

Uus platvorm optimeerib HP ProCurve´i riistvaral toimivate rakenduste hetkevõimsust ja võimaldab kasutada erinevaid rakendusi. HP ProCurve One partnerlusprogrammis teevad kaasa tehnoloogiahiiud nagu Microsoft, Avaya, McAfee, F5 ja Riverbed.

“HP ProCurve aitab klientidel sammu pidada kiirelt muutuva tehnoloogiaga, tehes võrkude ühilduvuse tagamiseks koostööd mitmete uuenduslikke lahendusi arendavate ettevõtetega,” ütles ProCurve´i tegevjuht Marius Haas. “Teeme tööd, et avatud arvutivõrgud oleksid kasulikud nii arendajatele kui klientidele.”

HP ProCurve One lahendust arvutivõrgu platvormina kasutades tekib ettevõtetel võimalus IT infrastruktuuri alati laiendada ja täiendada eelnevaid võrgulahendusi ümber ehitamata ja investeeringuid maha kandmata. Tänu laiapõhjalisele koostööle teiste tehnoloogiaettevõtetega ühildub ProCurve´i riistavaraga lai valik rakendusi ja uusi teenuseid ka tulevikus.

HP ProCurve One partnerite rakendusi testitakse rangelt, et kindlustada töökindlus ja ühilduvus HP ProCurve One platvormiga. Kohanemisvõimeliste arvutivõrkude riistavara poolel kasutatakse ProCurve labaserveritesse sobivad kommutaatorid 5400 zl ja 8200 zl, mis moodustavad partnerite rakendustega ühise platvormi. Sellega vähendatakse üleliigseid IT-kulusid ja kasutatakse vähem ruumi.

Lisaks juba eelpool nimetatud partneritele panustavad avatud platvormi HP ProCurve One arendamisse veel Aastra, AirTight Networks, Ekahau, InMon, Vantronix ja VBrick. Kõigi ettevõtete ühine eesmärk on pakkuda klientidele suuremat turvalisust, lihtsamaid ja kergemini hallatavaid ning võimsamaid arvutivõrke, millega oleks võimalik ühildada uuenduslikke rakendusi.

HP ProCurve One platvormil kasutatakse HP ProCurve´i järgmise põlvkonna serverikeskuste haldustarkvara HP ProCurve Data Center Connection Manager, mis muudab info liikumise serverites kiiremaks. Tarkvara võimaldab koondada vastavalt vajadusele võrgu võimsusressurssi ja jagada seda säästlikult vastavalt hetkevajadusele ja üleliigseid tegevusi sulgedes. Selline lähenemine langetab märgatavalt serveriparkide halduskulusid.

HP riistvara sai täiendust viie HP ProCurve 6600 seeria võrgukommutaatori võrra. Uute kommutaatorite haldustarkvara ühildub ka varasemate ProCurve 5400 seeria ja 8200 seeria seadmete tarkvaraga. Kõigi kommutaatorite ehitamiseks on kasutatud ProCurve´i välja arendatud neljanda põlvkonna ProVision ASIC network kiibistikku.

Energiasäästlikkuse tõstmiseks on HP ProCurve 6600 seeria kommutaatoritel jahutuse õhuvoog suunatud läbi kommutaatori ja jahutuse määra saab vastavalt soovile reguleerida. Kasutusel mitte olevad ühendused lülitatakse energia säästmiseks välja.

HP ProCurve One platvorm aitab klientidel kiirelt üle võtta järgmise põlvkonna serverikeskused ja koostöös tehnoloogiaettevõttega F5 tagab rakenduste kiire toimimise ning WAN võrgu (wide-area network) efektiivse ja optimaalse toimimise korporatsioonisisestes arvutivõrkudes üle maailma.

 

Lisainformatsiooni HP ProCurve´i kohanemisvõimeliste arvutivõrkude ja partnerite kohta leiab aadressilt www.hp.com/go/adaptive-network

 

Allikas: HP

 
 
     
Kungla Dialoog OÜ | Mustamäe tee 16, 10617 Tallinn | +372 6677810 | info@kungla.ee